8 patarimai, kaip pagerinti vonios kambario ventiliatorių

Vasaros metu daugumoje namų neatsiejama vonios kambario ventiliatorių dalis. Tačiau kiek iš tikrųjų žinote apie šiuos prietaisus? Ar žinote, kokį poveikį jūsų vonios kambario ventiliatorius gali turėti oro kokybei viduje? O gal tai tik sena gera paslaptis? Jei norite patobulinti savo vonios kambario ventiliatorių ir užtikrinti, kad jis būtų kuo taupesnis, skaitykite toliau. Šie patarimai padės jums maksimaliai išnaudoti naujojo ventiliatoriaus galimybes.

Įdiekite oro drėkintuvą

Jei jūsų vonios ventiliatoriuje nėra oro drėkintuvo, galite pasigaminti savo, naudodami indą ar butelį su dangteliu ir snapeliu. Taip pat galite naudoti tiesiog vandens butelį. Tai geras sprendimas, jei jūsų namuose ar biure šalta. Tiesiog pripildykite butelį vandens, pastatykite jį vonios kambaryje ir įjunkite ventiliatorių. Vanduo sugers drėgmę ir palaikys oro drėgmę. Kai vandens lygis sumažės, galite įpilti daugiau vandens. Oro kokybę taip pat galite pagerinti naudodami oro drėkintuvą, kuris skleidžia vėsią miglą. Tai padės atvėsinti orą ir išlaikyti gaivų orą. Drėkintuvą taip pat galima naudoti garams gaminti. Juo galima valyti veidrodžius ir paviršius vonios kambaryje. Dar vienas papildomas drėkintuvo naudojimo privalumas – jis palengvina raumenų ir sąnarių skausmus. Taip yra todėl, kad sąnarys labiau atsipalaiduoja, kai jis yra drėgnas.

Keiskite vandenį

Jei jūsų maišytuve esantis vanduo yra senas ir užsistovėjęs, turėtumėte jį pakeisti. Tai padarę pašalinsite sename vandenyje esančius mineralus ir neleisite jiems kauptis ant vidinio maišytuvo snapelio. Dėl to gali susidaryti apnašų ir užsikimšti, o tai gali lemti žemą vandens slėgį. Dėl to jūsų vonios ventiliatorius gali perkaisti ir tapti neefektyvus. Keiskite vandenį kas šešis mėnesius. Tai padės išlaikyti ventiliatorių vėsų ir neleis jam perkaisti. Jei turite vandens minkštiklį arba filtrą, galite į vandenį įpilti šiek tiek druskos, kad vanduo būtų papildomai apsaugotas nuo korozijos. Jei apie šiuos dalykus nežinote, neleiskite senam vandeniui tiesiog likti maišytuve. Pakeiskite jį ir pažiūrėkite, ar jūsų vonios ventiliatorius pagerės.

Naudokite šveitiklį

Jei jūsų vonios kambario ventiliatorius yra senas ir nešvarus, turėtumėte jį nušveisti. Tai padės jums atsikratyti purvo, dulkių ir bakterijų, susikaupusių prietaiso viduje. Šveitimas padės prailginti menčių tarnavimo laiką. Taip yra todėl, kad menčių nereikės taip dažnai keisti. Ašmenis galite šveisti šveitimo trintuvu, dantų šepetėliu arba kempine. Taip pat galite naudoti neabrazyvinį valiklį. Tik įsitikinkite, kad jo sudėtyje nėra aštrių cheminių medžiagų ar abrazyvų. Jei peiliukus šveitėte apie dvi minutes, išsiurbę juos dulkių siurbliu, iš peiliukų išgausite papildomą gebėjimą surinkti dulkes.

Nebijokite valyti

Jei vonios kambario ventiliatorių valote jūs, turėtumėte nebijoti jo šveisti. Taip yra todėl, kad ilgainiui mentėse gali susikaupti dulkių, nešvarumų ir bakterijų. Dėl to jos gali tapti neefektyvios ir galbūt sugadinti ventiliatoriaus variklį. Jei bijote šveisti mentes, tai už jus padarys draugas arba kas nors, kas valo vonios kambarį. Arba galite pasamdyti žmogų, kuris išvalys ventiliatorių už jus. Tai ne tik užtikrins, kad turėsite švarias mentes, bet ir padės išlaikyti kuo efektyvesnį vonios kambario ventiliatoriaus energijos vartojimą. Jei jūsų vonios kambario ventiliatorius yra švarus ir naujas, neturėtumėte bijoti jo valyti. Švarus ventiliatorius užtikrins, kad jūsų vonios kambario ventiliatorius būtų kuo vėsesnis. Taip yra todėl, kad švariame ventiliatoriuje nebus susikaupusių dulkių, nešvarumų ir bakterijų. Švarus ventiliatorius taip pat veiks efektyviau ir bus mažesnė tikimybė, kad jis perkais ir perdegs.

Patikrinkite drėgmės jutiklį

Svarbu patikrinti drėgmės kontrolės sistemos viduje esantį jutiklį. Taip galėsite keisti nustatymus priklausomai nuo drėgmės lygio vonios kambaryje. Kad sutaupytumėte laiko, galite netgi įrengti belaidį jutiklį. Keisdami nustatymus galėsite sumažinti temperatūrą, kai vonios kambaryje bus vėsiau, arba įlašinti kelis lašus vandens į orą, kad jis nebūtų per sausas. Taip pat galite naudoti programėlę, kad patikrintumėte drėgmės lygį ir sureguliuotumėte ventiliatoriaus nustatymus. Jei jūsų vonios kambario ventiliatoriuje nėra drėgmės jutiklio, galite jį įsidiegti. Tai gali atlikti keletą veiksmų. Jis gali leisti keisti nustatymus priklausomai nuo drėgmės lygio vonios kambaryje. Kad sutaupytumėte laiko, galite netgi įrengti belaidį jutiklį.

Įsigykite oro sausintuvą

Jei jūsų vonios kambario ventiliatorius yra senas ir nelabai efektyviai naudoja energiją, turėtumėte apsvarstyti galimybę įsirengti oro sausintuvą. Jis iš oro ištrauks drėgmę ir neleis jai kauptis prietaiso viduje. Dėl to gali sumažėti sąskaitos už energiją ir pailgėti vonios kambario ventiliatoriaus tarnavimo laikas. Oro sausintuvas taip pat gali padėti išvengti sienų, grindų ir baldų pažeidimų, jei drėgmės lygis būtų per didelis. Rinkdamiesi oro sausintuvą, turėtumėte ieškoti tokio, kuris būtų energiją taupantis. Per galingas oro sausintuvas gali sugadinti jūsų sienas ir grindis. Taip pat turėtumėte ieškoti tokio, kuris turi automatinio išsijungimo funkciją. Jei jūsų vonios ventiliatoriuje nėra oro sausintuvo, galite jį įsirengti. Priklausomai nuo pasirinkto ventiliatoriaus ir jo galios, turėtumėte atsikratyti didžiosios dalies ore esančios drėgmės ir užtikrinti sklandų ventiliatoriaus veikimą.

Įrenkite ištraukiamąjį ventiliatorių

Jei jūsų senasis ventiliatorius yra neefektyvus energijos požiūriu ir nėra labai galingas, turėtumėte apsvarstyti galimybę įsirengti ištraukiamąjį ventiliatorių. Jis išsiurbs vonios kambaryje esantį orą pro stogą, todėl jūsų lubos ir sienos liks palyginti sausos. Ištraukiamąjį ventiliatorių galima įrengti stoge arba sienoje. Šie ventiliatoriai paprastai yra galingesni ir ištraukia orą iš vonios kambario, todėl lubos ir sienos lieka gana sausos. Ištraukiamasis ventiliatorius taip pat turėtų būti efektyvesnis už įprastą ventiliatorių. Taip yra todėl, kad jis ne tik judina orą po patalpą. Jis iš tikrųjų siurbia orą tiesiai iš patalpos ir palieka sienas bei lubas palyginti sausas. Ištraukiamasis ventiliatorius taip pat turėtų būti taupesnis nei įprastas ventiliatorius. Taip yra todėl, kad jis ne tik išpučia orą patalpoje. Jis iš tikrųjų siurbia orą tiesiai iš patalpos ir palieka sienas bei lubas palyginti sausas.

Naudokite LED apšvietimą ir šviestuvus

Jei jūsų vonios kambario ventiliatorius yra energetiškai neefektyvus, turėtumėte apsvarstyti galimybę naudoti LED apšvietimą. Tai padės sumažinti energijos kiekį, reikalingą jūsų vonios kambariui apšviesti. LED apšvietimas yra efektyvesnis nei tradicinės apšvietimo sistemos. Taip yra todėl, kad patalpai apšviesti sunaudojama mažiau energijos ir jis ilgiau tarnauja. LED apšvietimas taip pat leis taupyti energiją, nes sumažins apšvietimo intensyvumą, kai nesate vonios kambaryje. Jei jūsų senasis vonios kambario ventiliatorius nėra labai efektyvus, turėtumėte apsvarstyti galimybę naudoti LED apšvietimą. Tai padės sumažinti energijos kiekį, reikalingą vonios kambariui apšviesti. LED apšvietimas yra efektyvesnis už tradicines apšvietimo sistemas. Taip yra todėl, kad patalpai apšviesti sunaudojama mažiau energijos ir jis ilgiau tarnauja. LED apšvietimas taip pat leis taupyti energiją, nes sumažins apšvietimo intensyvumą, kai nesate vonios kambaryje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *